به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران ، عبدالرضا کردی روز دوشنبه در همایش ' نقش مربیان در تقویت باورهای دینی ' در ساری، افزود : مربیان نباید تصور ذهنی ورزشکاران را نسبت به ارزش های دینی و مذهبی خراب کنند زیرا با انجام این کار، شاهد اعمال ناشایست از ورزشکاران و قهرمانان رشته های ورزشی خواهیم بود.

وی با تشریح ابعاد سلامت در ورزش، بیان داشت : ورزش دارای چهار بعد جسمی، روانی ، اجتماعی و معنوی است و مربیان نباید فقط به بعد جسمانی آن توجه و سایر ابعاد سلامت ورزشی را فراموش کنند.

کردی با تاکید براین مطلب که جسم و بدن قوی، ملاک برتری انسان ها نیست، گفت: اخلاق و ارزش های دینی و معنوی از اصالت های ورزش است و مربیان باید اصالت ورزش را در جامعه ترویج و گسترش دهند.

وی انجام کارهای ناپسند و غیر ارزشی همچون دوپینگ را کاری بسیار ناشایست دانست و افزود : ورزشکاران با انجام این کار شرافت یک ملت را لکه دار می کنند تا به قهرمانی در یک رشته ورزشی برسند که کاری بسیار ناشایست است.

' روح الله معافی ' معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران هم در این همایش گفت : مربیان ورزشی با روح و جسم ورزشکاران کار دارند و باید به تقویت هر دو جنبه بپردازند.

وی، تعییر و تحول در ورزش را مهم ترین اقدام مربیان ورزشی دانست و اظهار داشت : مربیان ورزشی باید ارزش ها و باورهای دینی را در بین ورزشکاران ترویج دهند.