شهردار ناحیه 3 منطقه 22 تهران با اشاره به حادثه‌ای که شب گذشته برای جوان حدود 21 ساله بر اثر پرش با چتر اتفاق افتاد گفت: این حادثه علی‌رغم تذکرهای متعدد شهرداری منطقه رخ داده است، چرا که شهرداری نه تنها هیچ مجوزی برای فعالیت این افراد صادر نکرده است، بلکه بارها با این افراد برخورد کرده‌ایم.

محمدامین سالاری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در توضیح علت این حادثه گفت: زمینی در انتهای اتوبان خرازی قرار دارد که با توجه به وجود راه‌های متعددی برای ورود به آن برخی از افرادی که قصد پرش دارند به سمت ارتفاعات حرکت می‌کنند و با توجه به اینکه کنترل این منطقه به علت تعدد راههای دسترسی زیاد، مشکل است شاهد چنین اتفاقاتی هستیم


وی با بیان اینکه شهرداری تهران هیچ گونه مجوزی برای ورود افراد به این منطقه و پرش صادر نکرده است، افزود: چندین بار با افرادی که به صورت غیرمجاز از این منطقه برای پرش استفاده کرده‌اند، ‌برخورد کرده است.

شهردار ناحیه 3 منطقه 22 تهران تصریح کرد: برخورد شهرداری با این افراد به صورت مقطعی یک راهکار موقت است. به نظر می‌رسد اگر این افراد فدراسیونی داشته باشند و سازمان تربیت‌بدنی تدابیر ویژه‌ای برای این افراد اتخاذ کند، با ایجاد سایت مناسب و استفاده از امکاناتی از قبیل حضور نیروهای اورژانس و نیروی انتظامی، شاهد چنین اتفاقاتی نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه 22 آمادگی دارد در صورتی که مکان مناسب و امکاناتی فراهم شود، سایتی را برای این رشته ایجاد کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ امکاناتی در اختیار شهرداری در این خصوص نیست، ضمن آنکه برخی موانع طبیعی از جمله وجود درختان، کابل‌های برق فشار قوی و آپارتمان‌ها و ساختمان‌های بلند از مواردی است که امکان ایجاد سایت در این ناحیه را عملا غیرممکن کرده است.

سالاری‌پور به ایسنا گفت: در حال حاضر این افراد نه مجوزی از شهرداری برای فعالیت خود دریافت کرده‌اند و نه امکاناتی برای اجرای این رشته ورزشی وجود دارد؛ لذا این افراد به صورت انفرادی و با امکانات محدود شخصی اقدام به این فعالیت ورزشی می‌کنند.

شهردار ناحیه 3 منطقه 22 تهران خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فعالیت افراد در این منطقه با خطراتی از جمله وجود کابل‌های برق همراه است و اتفاق شب گذشته نیز یکی از این هشدارها محسوب می‌شود، شهرداری همچنان با افرادی که بخواهند از تپه‌های این منطقه برای پرش با چتر استفاده کنند، در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.

وی از تشدید برخورد با افرادی که همچنان بخواهند از تپه‌های این منطقه برای پرش با چتر استفاده کنند خبر داد و تاکید کرد: از امروز برابر تدابیر اتخاذ شده علاوه بر تشدید تدابیر کنترلی، محدوده فرود این افراد نیز کاملا بسته شده و اجازه تردد در آن داده نخواهد شد.