ایران آنلاین /باشگاه سپاهان با پیگیری حقوقی و اعتراض به رأی اتاق حل اختلاف فیفا در خصوص پرونده میان برونو سزار، باشگاه النصر و کلرادو به دادگاه داوری ورزش CAS اولین موفقیت حقوق ورزشی در مقام تجدیدنظرخواهی از حکمی علیه یک باشگاه ایرانی را به‌دست آورد.

به موجب این حکم دادگاه داوری ورزشی ضمن نقض رأی فیفا، برونو سزار و باشگاه کلرادو برزیل را به جهت فسخ بدون دلیل و زود هنگام مسئول شناخت و فیفا را ملزم کرد رأی جدیدی صادر کند که در آن علاوه بر مبلغ 165 هزار دلار باید مبلغی هم به عنوان خسارت یا حتی محرومیت ورزشی برای بازیکن و باشگاه النصر در نظر بگیرد.

گفتنی است تمامی هزینه‌های دادرسی باید توسط بازیکن و باشگاه کلرادو برزیل پرداخت شود. در این پرونده وکیل حقوقی ورزشی و مدیر حقوقی باشگاه تلاش‌های لازم را به عمل آوردند و در جلسه رسیدگی نهایی در مقابل وکلای برزیلی و انگلیسی برونو سزار و باشگاه النصر موفقیت لازم را کسب کردند.

پیش از این در این رابطه باشگاه سپاهان بابت فسخ غیرموجه و مطالبه خسارت به فیفا شکایت کرده بود که همانند اکثر دفعات فیفا بدون توجه کافی به دلایل و مدارک باشگاه، نه تنها شکایت را مردود اعلام کرده بود بلکه سپاهان را به پرداخت 25 هزار دلار به نفع بازیکن محکوم کرده بود اما در نهایت دادگاه ورزشی CAS حق را به سپاهان داد و برونو سزار و باشگاه برزیلی را محکوم کرد.

منبع: سایت رسمی باشگاه سپاهان