تیوپ سواری ممنوع

آنا: پیست اسکی آبعلی به منظور ساماندهی تجهیزات و امکانات ورزشی، رسیدگی به قراردادهای استقرار نیروهای اورژانس و نیروی انتظامی و تأمین سلامت هموطنان تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار آنا ،رضا طاهرخانی بخشدار و رئیس شورای ورزش جوانان رودهن با اعلام این مطلب گفت: با هدف ساماندهی پیست اسکی آبعلی و جلوگیری از حوادث ناخوشایند برای ورزشکاران و مسافرانی که به این مکان مراجعه می‌کنند این پیست اسکی تعطیل‌شد.
بخشدار رودهن همچنین با اشاره به اینکه پیست اسکی آبعلی قدیمی‌ترین پیست ایران است از عدم توجه مردم به هشدارهای نیروی انتظامی انتقاد کرد و گفت: متأسفانه هفته‌های گذشته به دلیل این بی‌توجهی شاهد گزارش‌های تأسفباری درباره مصدومیت مراجعان به این پیست بودیم.وی اظهار کرد: با وجود ممنوعیت تیوپ سواری در پیست، متأسفانه بی‌توجهی عده‌ای از ورزشکاران و مراجعان عادی موجب شده در هفته گذشته دو مورد حادثه که منجر به قطع نخاع مصدومان شد، اتفاق بیفتد.
وی اضافه کرد: تیوپ‌سواری در پیست اسکی آبعلی ممنوع است و با راه‌اندازی مجدد پیست اسکی با متخلفان شدیداً برخورد خواهد شد.
بخشدار رودهن ادامه داد: شهرداری آبعلی موظف شده تا بازگشایی مجدد پیست
آبعلی اطراف پیست اسکی را جهت جلوگیری از ورود غیرمجاز افراد توسط فنس‌های بلند محصور کند و درهای ورودی پیست را پلمب کند.
رئیس شورای ورزش و جوانان رودهن در ادامه گفت: خدمات‌رسانی به مردم باید در اولویت‌ کاری مسئولان باشد و در حفظ آسایش و آرامش آنان نهایت تلاش خود را انجام دهند.
وی ادامه داد: پیست اسکی آبعلی یکی از فرصت‌های جذب گردشگر در منطقه است که می‌بایست با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح و ایجاد فضای مناسب و ارائه خدمات به گردشگران از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کرد.
طاهرخانی گفت: تعطیلی پیست اسکی آبعلی تنها به دلیل سرویس برخی لوازم و تجهیزات ورزش و نبود برف‌کوب و همچنین جلوگیری از بروز حادثه برای شهروندان انجام شده است و در تلاشیم بعد از رفع کاستی‌ها و مشکلات این پیست بین‌المللی را هر چه سریعتر بازگشایی کنیم.
بخشدار رودهن همچنین از رئیس اداره ورزش و جوانان رودهن خواست تا هر چه سریعتر نسبت به عقد قرارداد با نیروهای اورژانس و امداد و نجات و نیروهای انتظامی برای حفظ نظم و آرامش مسافران و امدادرسانی به مصدومان اقدام کنند.
طاهرخانی در ادامه یادآور شد: بزرگترین عیب پیست آبعلی فصلی بودن آن است و متولیان ورزش باید برنامه جامعی برای این پیست تهیه کنند تا در فصول دیگر بتوان از فضاهای آن استفاده کرد.
وی همچنین در پایان از احداث پیست اسکی کمند در همان محل و در جنب پیست فعلی خبر داد.
شایان ذکر است به گفته اورژانس رودهن در هفته تعداد قابل ملاحظه‌ای مصدوم از پیست آبعلی به اورژانس مراجعه می‌کنند که طی هفته گذشته متأسفانه دو نفر از هموطنان به دلیل تیوپ سواری در این پیست که غیرمجاز است دچار قطع نخاع شدند.

/ 0 نظر / 81 بازدید