اجرای طرح ماما-مربی پس از بازنگری و تایید نهایی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل فدراسیون پزشکی ورزشی ،دکتر طاهره ملک آرا اظهار کرد: با توجه به اهمیت مقوله سلامت بانوان و بویژه بانوان بارداری که بین هفته های 12 تا 18 بارداری ، ورزش کردن به آنها توصیه می شود، طرحی را تحت عنوان ماما-مربی به نایب رئیس بانوان فدراسیون پیشنهاد دادیم و در صورت موافقت نهایی و انجام بررسی های هرچه دقیق تر و بیشتر به صورت آزمایشی در استان خرسان رضوی آن را اجرا خواهیم کرد.

دکتر ملک آرا تصریح کرد: این طرح ورزش های آمادگی جسمانی، شنا و یوگا را شامل می شود و طی آن ماماها با اصول علمی و صحیح این ورزش ها آشنا خواهند شد. علاوه بر این پاره ای مسایل تئوری حوزه مامایی نیز به آنها آموزش دوباره داده خواهد شد.

او تصریح کرد: از دیگر شرایطی که برای این ماماها مد نظر است اینکه آنها حتما لیسانس باشند، طرح خود را سپری کرده و تجربه لازم و کافی در برخورد با زنان باردار را داشته باشند.

نایب رئیس بانوان هیات پزشکی ورزشی استان خراسان رضوی یادآور شد: در این زمینه روز بیستم خردادماه نشست مشترکی را با همکارانمان در هیات های پزشکی ورزشی خراسان شمالی و خراسان جنوبی داشتیم که طی آن تاکید شد با توجه به اینکه در سال های اخیر میزان زایمان به روش سزارین که از عوارض متعددی دارد، رشد یافته است به منظور کاهش عوارض در حاملگی و بعد از آن از قبیل فشار خون و دیابت حاملگی و افزایش سلامتی مادر باردار و کاهش میزان مرگ و میر مادر و جنین ، این طرح به تدریج اجرایی شود.

دکتر ملک آرا یادآور شد: با توجه به میزان قابل توجه فارغ التحصیلان مامایی به نظر می رسد با استقبال خوبی مواجه خواهد شد.امیدواریم با تایید نهایی این طرح به نتیجه مد نظر یعنی بهبود عملکرد ورزش در دوران بارداری برسیم.

/ 0 نظر / 26 بازدید