حقوق ورزشی قله یخی بیرون از آب!

متخصص مدیریت ورزشی از کشور مجارستان گفت: تنها با این رویکرد در هشتمین همایش بین‌المللی تربیت بدنی و علوم ورزشی شرکت کردم که جایگاه حقوق ورزشی را که تا به امروز در ورزش نادیده گرفته شده است به درستی معرفی کنیم.

دکتر آندرس نمش، استاد مدیریت ورزشی از مجارستان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: این همایش تمام جنبه‌های علوم ورزشی و تربیت بدنی را مورد بررسی قرار می‌دهد و اساتید برجسته تربیت بدنی دنیا در زمینه‌های مختلف علوم ورزشی در این همایش حضور دارند، از این رو فرصت خوبی بود تا در خصوص جایگاه حقوق ورزشی در این کنفرانس علمی مباحثی را مطرح و مورد بررسی قرار دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که جایگاه حقوق ورزشی را در ورزش چطور ارزیابی می‌کنید، خاطر نشان کرد: این جایگاه مغفول مانده و آن چنان جایگاه خاصی در ورزش دنیا ندارد. البته تصور می‌کنم این جایگاه نه تنها در ایران ، بلکه در دنیا به همین شکل است. ما همیشه نگاه کلی به حقوق ورزش داریم و بسیاری از دانشجویان تربیت بدنی شناخت کافی نسبت به این شاخه از رشته ورزشی ندارند. امیدوارم این کنفرانس علمی فرصتی برای شناسایی جایگاه حقوق ورزشی در میان دانشجویان رشته‌های علوم ورزشی و تربیت بدنی باشد.

وی در پایان گفت: اگر کل ورزش را ناحیه پنهان زیر آب ببینیم قله‌ای که بیرون آب می‌ماند حقوق ورزش است. از این رو با این جایگاه ضعیف حقوق ورزشی در میان سایر علوم ورزشی و تربیت بدنی چه انتظاری می‌توان داشت این جایگاه را در آینده پررنگ نشان داد، اما امیدوارم این همایش استارت خوبی برای شناسایی جایگاه حقوق ورزشی باشد.

/ 0 نظر / 22 بازدید