اکبرآبادی: معرفی پوشش زنان ورزشکار ایرانی

 معاون امور بانوان و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: باید حضور زنان ورزشکار مسلمان را با پوشش اسلامی در مجامع بین المللی معرفی و حضور آنها را در میادین بین المللی تثبیت کنیم.
به گزارش پایگاه خبری ورزش و جوانان مرضیه اکبرآبادی افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی سلامتی ، شادابی ، افتخار آفرینی ملی به عنوان یک اصل مطرح شده و دراین بین تفکیک جنسیتی تا زمانی که ارزشهای اخلاقی ، دینی ، فرهنگی و مذهبی را خدشه دار نساخته معنا ندارد.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، زنان ایرانی در بخشهای دانشگاهی ، علمی ، ورزشی و سیاسی با حفظ تمامی ارزشها رشد چند صد برابری داشته به طوریکه امروز زن مسلمان ایرانی در مسیری پای نمی گذارد مگر اینکه افتخار وسر بلندی برای ایران را در پی داشته باشد .
معاون امور بانوان و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در ادامه به حضور زنان ورزشکار ایرانی در میادین مهم بین المللی با پوشش کاملا اسلامی گفت: برای حضور زنان مسلمان با این پوشش در میادین بین المللی و مجاب کردن مجامع جهانی برای پذیرفتن انواع لباسهای ورزشی ویژه زنان مسلمان دهها نفر صدها ساعت کار شبانه روزی کرده اند .
وی افزود: حال فرصت بهره برداری از این موضوع است و این فرصت برای ارائه دستاوردهایی که در زمینه پوشش ورزشکاران مسلمان صورت گرفته جز در نمایشگاهها و مجامع بین المللی امکان پذیر نخواهد بود .
اکبرآبادی در خصوص نخستین جشنواره بین المللی نشریات زنان مسلمان اظهارداشت: این جشنواه از سوی اداره کل امور زنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از 17 دی ماه برگزار شده و تا 22 با حضور 30 کشور ادامه خواهد داشت .
وی ادامه داد: معاونت ورزش بانوان با توجه به استقبال کشورها از این جشنواره غرفه ای را به معرفی پوشش زنان ورزشکار ایرانی در رشته های مختلف ارائه کرد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت .
معاون امور بانوان و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: این معاونت با توجه به سیاستهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش و در راستای برنامه های توسعه ای وزارت ورزش و جوانان در حوزه ورزش همگانی با محوریت خانواده و توسعه ورزش بانوان ، دراین جشنواره شرکت کرد تا این لباسهای را به کشورها مسلمان و زنانی که علاقمند به استفاده از این نوع پوشش هستند معرفی کند .
وی در پایان گفت: بسیاری از کشورها از وجود این نوع پوشش در ورزش حرفه ای بی اطلاع هستند و این وظیفه ماست که این لباسها را جهت ارتقاء ارزشهای انسانی و اخلاقی در میادین ورزشی که می تواند محل تبادل فرهنگها باشد ارائه کنیم .

/ 0 نظر / 5 بازدید