رئیس فدراسیون فوتبال مصر برکنار شد

در پی حوادث خونین فوتبال دو تیم الاهلی و المصری در پورت سعید، کمال الجنزوری نخست‌وزیر مصر رئیس فدراسیون این کشور را برکنار کرد.
جنزوری در همین راستا استاندار‌پور سعید را نیز برکنار کرد.
خاطرنشان می‌شود مسابقه فوتبال دو تیم الاهلی و المصری مصر در پورت سعید به درگیری هواداران دو تیم منجر شد که در پی آن دست کم 74 نفر کشته و هزار نفر زخمی شدند.
اعلام 3 روز عزای عمومی در مصر
به گزارش رویترز، مسابقه فوتبال تیمهای "الاهلی" و "المصری" مصر عصر روز پنج‌شنبه به درگیری خونین کشیده شد.
این درگیری ثانیه‌هایی پس از پایان بازی 2 تیم میان تماشاگران و هواداران در شهر پورت سعید رخ داد. در این بازی تیم المصری موفق شد الاهلی را 3 بر یک شکست دهد.
بنا بر اعلام وزارت بهداشت مصر، بر اثر این درگیری دست کم 74 نفر کشته و هزار نفر زخمی شده‌اند. این حادثه یکی از خونین‌ترین حوادث تاریخ فوتبال مصر به شمار می‌رود.
الجزیره نیز در این رابطه گزارش داد که پس از انقلاب 25 ژانویه مصر و سقوط رژیم دیکتاتوری حسنی مبارک خشونت در مسابقات فوتبال این کشور افزایش چشمگیری داشته است.
تماشاگران تیم المصری با سنگ، مواد آتش‌زا و بطری به هواداران تیم الاهلی حمله کردند که این امر باعث شد بازیکنان دو تیم برای ساعاتی در یک محل حفاظت شده در درون استادیوم نگه داشته شوند.
در پی این حادثه، "محمد حسین طنطاوی" رئیس شورای عالی نظامی مصر دستور داد برای انتقال زخمی‌ها به بیمارستان از بالگردهای نظامی استفاده شود.
در همین راستا طنطاوی در گفتگو با شبکه تلویزیونی الاهلی ضمن تسلیت به خانواده‌های قربانیان اعلام کرد که عاملان این حادثه خونین به سزای اعمالشان خواهند رسید.
وی همچنین از پرداخت غرامت به خانواده‌های قربانیان خبر داد و 3 روز عزای عمومی در کشور اعلام کرد.


/ 0 نظر / 5 بازدید